Hakkımızda

Ark Turizm Türkiye’nin gerek iç turizminin gerekse dış turizminin süre gelen dönemlere göre daha yoğun bir entegrasyona kavuşmaya başladığı 90’lı yılların başında oluşması muhtemel talebe doğru , kaliteli , uzman ve güvenilir hizmetler sunabilmek amacıyla kurulmuştur.

1 Mayıs 1990 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 162 kişilik bir kafile için Rusyaya bir gezi turu düzenlenmesiyle Ark Turizm’ in ilk temelleri atılmıştır. Ve o tarihten günümüze kadar geçen 30 yıl süresince Ark Turizm çok büyük başarılara imza atmıştır.

İlerleyen yıllarda ilk yurt dışı organizasyonunu gerçekleştirdiği Rusya ile ilişki ve faaliyetlerini arttıran Ark Turizm Rusyanın Ankara Büyükelciliğinin vize konusunda işbirliği yaptığı en önemli acentalardan biri olmuştur. Bu işbirliği ile Ark Turizm Türkiye ve Rusya arasında bir turizm şirketinin sorumluluklarından cok daha büyük işler gerçekleştirmiştir. İki ülkenin ticari ilişkilerine büyük katkı sağlamıştır.

Ark Turizm 30 yılda birçok ülkenin ticari heyetlerinin karşılıklı organizasyonlarını gerçekleştirtirmiş olup ayrıca bu süre zarfında turizm sektörü için birçok farklı projeyede imza atmıştır.

Çok sayıda  uluslararası toplantı , kongre , kurultay organize eden Ark Turizm bu faaliyetlerinin yanı sıra güvenli ve kaliteli seyahatlerin makul maliyetler ile gerçekleşmesini sağlayarak sektöründe öncü bir firma olarak yerini almıştır.

Konaklama faaliyetleri konusunda misafir odaklı düşünerek ve seçici tutumlarıyla müşterilerinin en doğru tatili yapabilmeleri konusunda azami çabayı gösteren Ark Turizm bu sayede sektöründe aranan ve tercih edilen bir firma olmayı başarmıştır.

Ark turizm bugun aktif dinlenme turları , konaklama , uygun maliyetli seyahat seçenekleri , kongre , kurultay ve toplantı organizasyonlarının yanısıra sektörel diğer hizmetleride bünyesinde bulunduran , birçok ülkeyle iyi ilişkileri ve genişlemiş operasyonel faaliyetleri sayesinde ülkemiz açısından yüksek katma değer üreten köklü bir marka haline gelmiş olup aynı anlayışla çalışmalarına devam etmektedir.

Menü