Hakkımızda

Türkiye’nin gerek iç turizminin, gerekse dış turizminin süre gelen dönemlere göre daha yoğun bir entegrasyona kavuşmaya başladığı 90’lı yılların başında oluşması muhtemel talebe; doğru, kaliteli, uzman ve güvenilir seyahatler oluşturmak maksadı ile kuruldu ARK.

1990 yılının 1 Mayıs günü Boğaziçi Üniversitesi’nin öğrencilerinden oluşan 162 kişilik kafileyi Moskova’da sırasıyla Kızıl Meydan, Sant Petersburg ve Hermi Tas müzesinden oluşan bir gezi turuna götürmesiyle temelleri atılan ARK Turizm günümüze kadar geçen 30 yılda çok büyük başarılara imza attı.

İlk dış seyahatini organize ettiği Rusya ülkesi ile faaliyetlerini yükselten ARK, Rusya’nın Ankara Büyükelçiliğinin vize konusunda iş birliği yaptığı en önemli yetkili acentelerinin öncüsü olma hedefine erişti. ARK, Türkiye ve Rusya arasında bir turizm şirketinin sorumluluklarından daha fazla fazlasını gerçekleştirdi.

Başta TÜRK ve RUS iş insanlarının karşılıklı olarak heyetler halinde ziyaretlerini organize ederek, iş insanlarının transferlerini, konaklamalarını ve gezi turlarını organize ederek, ülkelerin karşılıklı olarak yüksek hacim üretme potansiyeline destek sağlayacak faaliyetler üretti.

Süre gelen 30 yılı aşkın dönemde birçok ülke ile ticari heyetlerin karşılıklı organizasyonlarını ve turlarını gerçekleştiren ARK, turizm sektörü için birçok öncü projeye de imza attı.

Onlarca uluslararası, toplantı, kongre ve kurultay organize eden ARK, tüm bu faaliyetlerin yanı sıra güvenli ve kaliteli seyahatlerin makul maliyetler ile gerçekleştirilmesini sağlayan yegâne acentelerden oldu.

Konaklama alanlarındaki seçici tutumu ve misafirlerini anlayarak en doğru tatili yapabilmeleri konusunda yüksek çaba sarf eden ARK bu alanda da kendisini tercih eden yüz binlerin memnuniyetini sağladı.

ARK bugün; aktif dinlenme turları, konaklama tatili, uygun maliyetli bilet hizmeti, kongre, kurultay ve toplantı organizasyonları yapan ve diğer hizmet kalemlerini de şirketler grubu içerisinde barındıran, onlarca ülkeye genişlemiş operasyonel faaliyetleri ile yüksek katma değer üreten köklü bir marka olarak faaliyet göstermektedir.